Utrudnienia w ruchu na ulicy Krakowskiej i łącznicy do ul. Kotuli w Rzeszowie

3 sierpnia 2023 Drukuj


W związku z rozpoczęciem robót przez Dewelopera tj. Spółką Bryksy M4 Sp. z o.o Krakowska Sp.k. z siedzibą w Krakowie w ramach inwestycji „Przebudowa istniejącego układu komunikacyjnego poprzez przebudowę ulicy Krakowskiej w istniejącym pasie drogowym DK94, z przebudowa dróg dla rowerów i chodników, przebudową skrzyżowania ulicy Krakowskiej i ulicy Kotuli oraz budowa zjazdu zwykłego w Rzeszowie” powstaną utrudnienia w ruchu, zgodnie z zatwierdzoną czasową organizacją ruchu.
Niniejsza inwestycja obejmuje m.in. przebudowę ul. Krakowskiej na odcinku ok. 275 m, budowę zjazdu oraz budowę sygnalizacji świetlnej.

Obecnie zmiana tymczasowej organizacji ruchu obejmuje jeden z etapów. W ramach tego etapu rozbierana jest część nawierzchnia likwidowanych pasów ruchu na wlocie ul. Kotuli. Wzdłuż ul. Krakowskiej na wysokości likwidowanych wlotów i przejścia dla pieszych wprowadzono tablice kierujące U-21b. W związku z tym na wlocie zachodnim ul. Krakowskiej dodano znak A-12b. Umożliwiony został ruch pieszych po istniejącym chodniku jednak ruch rowerzystów został ograniczony na odcinku prowadzonych prac przy pomocy znaków C-13a i C-13/16. Obszar prac został oddzielony od chodnika, po którym odbywa się ruch pieszych przy pomocy zapór U-20c. W związku z prowadzeniem prac przez sprzęt do frezowanie nawierzchni, zapory znajdujące się po południowej stronie likwidowanych pasów ruchu będą przesuwane. W ciągu ul. Kotuli wprowadzono dodatkowe oznakowanie A-12c, z uwagi na dane możliwe przesuwanie zapór drogowych.

Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonego oznakowania.

Poniżej załącznik graficzny obrazujący zmianę organizacji ruchu.

Galeria

ue-signs  • Utrudnienia drogowe
  • Planowanie trasy
  • Zgłoszenia mieszkańców
  • System parkingowy
?

Legenda

  • Zgłoszenia mieszkańców
  • Wyznacz trasę
  • Atrakcje turystyczne
ue-signs

Ankieta

Podziel się z nami swoimi wrażeniami na temat nowej strony!?