Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne (w tym parking Kiss&Ride)

19 maja 2023 Drukuj


Trwają prace budowlane przy przebudowie układu drogowego w ramach budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Do chwili obecnej zostały wykonane roboty związane z przebudową sieci infrastruktury podziemnej. Ponadto wykonano roboty brukarskie na ul. Bardowskiego wraz z robotami brukarskimi w obrębie pętli autobusowej. Poza tym wykonano roboty brukarskie po stronie południowej ulicy Grottgera wraz z chodnikiem przylegającym do Dworca PKS.
Obecnie trwają prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ul. A. Asnyka i A. Grottgera oraz przy budowie chodnika w obrębie sklepu SPOŁEM i Poczty Polskiej.
Docelowo zakres rzeczowy przedmiotowej inwestycji obejmuje przebudowę układu drogowego w rejonie głównego dworca kolejowego tj. przebudowa jezdni ulicy Grottgera i Plac J. Kilińskiego na odcinku ok. 340 m, przebudowę jezdni ulicy Asnyka na odcinku ok. 60 m, przebudowę jezdni ulicy Bardowskiego na odcinku ok. 170 m wraz z przebudową ulicy Batorego na odcinku ok. 50 m. Dodatkowo zostanie wykonane rondo na skrzyżowaniu ul. A. Asnyka i A. Grottgera wraz z budową ścieżki rowerowej w rejonie projektowanego ronda. Zostanie wykonana budowa i przebudowa chodników, przebudowa oświetlenia na przebudowywanych odcinkach ulic.
Inwestycja obejmuje także przebudowę pętli autobusowe przy ul. Bardowskiego, skąd odjeżdżały autobusy komunikacji miejskiej. Teren przy Bardowskiego będzie po przebudowie pełnił funkcję niewielkiego dworca autobusowego komunikacji lokalnej.
Planowany termin zakończenia inwestycji – 31.08.2023 r.
Wykonawcą robót jest Firma BUDIMEX S.A. ul. Siedmiogrodzka 9, 01-204 Warszawa. Planowana wartość inwestycji w zakresie robót drogowych to 9,4 mln zł. Na obecną chwilę zaawansowanie robót jest na poziomie 60 % wartości umowy.

Galeria

ue-signs  • Utrudnienia drogowe
  • Planowanie trasy
  • Zgłoszenia mieszkańców
  • System parkingowy
?

Legenda

  • Zgłoszenia mieszkańców
  • Wyznacz trasę
  • Atrakcje turystyczne
ue-signs

Ankieta

Podziel się z nami swoimi wrażeniami na temat nowej strony!?