Rozbudowa skrzyżowania ul. Lwowskiej i ul. Mieszka I wraz z budową sygnalizacji świetlnej

29 czerwca 2023 Drukuj


Trwają prace przy realizacji inwestycji pn. „Rozbudowa skrzyżowania ul. Lwowskiej i ul. Mieszka I wraz z budową sygnalizacji świetlnej”.
Wykonawcą robót Firma MG Infrastruktura Marian Wołczyk, ul. Podwisłocze 18/105, 35-309 Rzeszów. Wartość umowy wynosi 5,6 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji – koniec lipca 2023 r.
Do chwili obecnej został wykonany prawoskręt z ulicy Lwowskiej na ulicę Mieszka I oraz prace drogowe przy konstrukcji jezdni, wykonano chodniki wraz z ciągami pieszo – rowerowymi. Przebudowano dwie zatoki autobusowe na ul. Lwowskiej, gdzie została wymieniona ich nawierzchnia na betonową. Dodatkowo w celu dostosowania inwestycji dla osób niepełnosprawnych, z dysfunkcją wzroku na przejściach dla pieszych zostały zastosowane płytki integracyjne (z wypustkami) w kolorze żółtym. Został ułożony pas ostrzegawczy (płytki z bąblami w kolorze żółtym) o szer. 0,3 m. Zamontowano słupy oświetleniowe. Obecnie w trakcie jest montaż urządzeń sygnalizacji świetlnej.
W najbliższych dniach planowane są roboty drogowe związane z układaniem nawierzchni asfaltowej w obrębie przedmiotowego skrzyżowana, co może wpłynąć na występowanie utrudnień w ruchu.
Docelowo zakres rzeczowy obejmuje rozbudowę ul. Mieszka I na długości 100 m wraz z wzmocnieniem konstrukcji jezdni do nośności 100 kN/na oś, budowę chodnika oraz ciągu pieszo rowerowego. Z kolei zakres rzeczowy ul Lwowskiej obejmuje jej rozbudowę na długości 270 m wraz ze zmianą geometrii skrzyżowania, budowę obustronnych chodników, ciągów pieszo-rowerowych, przebudowę zatok autobusowych wraz z przebudową istniejących urządzeń obcych kolidujących z przedmiotową inwestycją. Ponadto zostanie wybudowana akomodacyjna sygnalizacja świetlna oraz wykonane prace związane z nasadzeniem zieleni.
Celem rozbudowy niniejszego skrzyżowania jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w efekcie zwiększenie jego przepustowości poprzez budowę sygnalizacji świetlnej, budowę wysp kanalizujących wraz z wydłużeniem pasa prawoskrętu z ul. Lwowskiej na ul. Mieszka oraz poprawa mobilności osób niepełnosprawnych.

Galeria

ue-signs  • Utrudnienia drogowe
  • Planowanie trasy
  • Zgłoszenia mieszkańców
  • System parkingowy
?

Legenda

  • Zgłoszenia mieszkańców
  • Wyznacz trasę
  • Atrakcje turystyczne
ue-signs

Ankieta

Podziel się z nami swoimi wrażeniami na temat nowej strony!?