Kontynuacja robót przy przebudowie ulicy Grunwaldzkiej

23 lutego 2024 Drukuj


Trwa kontynuacja prac budowlanych przy przebudowie ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego.

Wykonawcą inwestycji jest Firma OBO Polska z Rzeszowa.
Koszt inwestycji to 13,7 mln zł. Termin zakończenia robót – koniec września 2024 r.
Zakres prac jest bardzo duży. Największą częścią tej inwestycji jest przebudowa urządzeń infrastruktury podziemnej.
Na obecną chwilę zakończono prace przy przebudowie sieci kanalizacji sanitarnej oraz przy układaniu kabli oświetleniowych wraz z zabezpieczeniem sieci energetycznej. Na ukończeniu są prace związane z przebudową sieci kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej oraz sieci gazowej. Trwają prace związane z przyłączami kanalizacji deszczowej. Rozpoczęto roboty drogowe związane z korytowaniem pod konstrukcje nowej jezdni na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Kopernika.
W najbliższym czasie będą wykonywane prace związane z układaniem kostki granitowej.
Docelowo w ramach przebudowy wymieniona zostanie nawierzchnia deptaka. Usunięta zostanie betonowa kostka brukowa. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Kopernika, zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków, ułożona zostanie szara kamienna kostka. Natomiast na docinku od ul. Kopernika do ul. Sobieskiego ułożone zostaną płyty granitowe.
Inwestycja obejmie także przebudowę placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W ramach tej inwestycji zostaną posadzone nowe drzewa. Wszystkie drzewa będą wyposażone w automatyczny system nawadniania i napowietrzania.
Nowymi elementami w przestrzeni deptaka będą parklety, które ustawione zostaną na placu przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej oraz ławki stojaki rowerowe, kosze na śmieci.

Galeria

ue-signs  • Utrudnienia drogowe
  • Planowanie trasy
  • Zgłoszenia mieszkańców
  • System parkingowy
?

Legenda

  • Zgłoszenia mieszkańców
  • Wyznacz trasę
  • Atrakcje turystyczne
ue-signs

Ankieta

Podziel się z nami swoimi wrażeniami na temat nowej strony!?