Automatyczna detekcja na przejściach dla pieszych

6 marca 2024 Drukuj


Automatyczna detekcja na przejściach dla pieszych

Na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych funkcjonuje automatyczna detekcja. Działa ona w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji (AI).
Aby pieszy lub rowerzysta został poprawnie rozpoznany należy podejść w miarę blisko krawędzi chodnika zachowując bezpieczną odległość od jezdni. Po zdefiniowanym czasie pieszy lub rowerzysta zostanie wykryty, a sygnał zostanie przekazany do sterownika sygnalizacji świetlnej. Poprawna detekcja jest widoczna poprzez podświetlenie napisu „CZEKAJ” na przycisku.
Automatyczna detekcja potrzebuje kilku sekund do poprawnego wykrycia pieszych/rowerzystów ze względu na konieczność wyeliminowania fałszywych zgłoszeń przez osoby opuszczające przejście, tzn. przechodzące obok lub idące z przeciwnego kierunku.
W celu poprawnego wykrycia nie należy odchodzić od przejścia, przez które chcemy przejść, ponieważ automatyczna detekcja ma ograniczony zakres działania (z reguły 1,5 – 2 metrów).
W miarę możliwości należy unikać zbliżania się do masztów i wysięgników, które mogą przesłaniać pieszych lub rowerzystów.
Równolegle do automatycznej detekcji w dalszym ciągu funkcjonują przyciski.

Rysunek obrazuje strefy wykrywania pieszych/rowerzystów. Zielone strefy obrazują miejsce oczekiwania, w którym po określonej zajętości czasu nastąpi zgłoszenie zapotrzebowania na sygnał zielony potwierdzone podświetleniem na przycisku.

ue-signs  • Utrudnienia drogowe
  • Planowanie trasy
  • Zgłoszenia mieszkańców
  • System parkingowy
?

Legenda

  • Zgłoszenia mieszkańców
  • Wyznacz trasę
  • Atrakcje turystyczne
ue-signs

Ankieta

Podziel się z nami swoimi wrażeniami na temat nowej strony!?